Kurumsal Faaliyetler

Kurumsal Faaliyetler

İnsani Krizler ve İnsani Yardım Zirvesi Ankara’da gerçekleştirildi.

AID Ankara Temsilciliği Öğrenci Kulübü “İnsani Krizler ve İnsani Yardım Zirvesi” başlıklı programı düzenledi.

AID Diyarbakır temsilciliği açıldı

Gönüllüleriyle her geçen güçlenen derneğimiz; temsilcilikleri ile aktif çalışma sahasında ağırlığını hissettirmeye devam ediyor.

Protez çalışmalarımız Cerablus’ta sürüyor

AID Uluslararası Doktorlar Derneği ekipleri, Suriye içinde savaş mağdurlarına el uzatmaya devam ediyor.

Çocuk istismarı ve cinayetine karşı toplumsal bakışımız ve çözüm önerileri

Son günlerde kamuoyunda gündeme gelen ve toplum vicdanını derinden yaralayan, çocuklara yönelik suçlarda ve istismarlarda yaşanan artış nedeniyle 5 ayrı STK ile “Çocuk İstismarı ve Cinayetine Karşı Toplumsal Bakışımız ve Çözüm Önerileri”mizi kamuoyu ile paylaştık.

AID, en iyisi için çalışıyor

3. AID İl ve Teşkilat Toplantısı 19-20 Ağustos 2017 tarihlerinde İstanbul Fatih Edirnekapı’daki genel merkezde gerçekleştirildi.

4. AID Öğrenci Buluşması

Türkiye’nin farklı şehirlerindeki sağlık bölümlerinde okuyan gönüllü öğrencilerin bir araya geldiği 4. AID Öğrenci Buluşması, “Mültecilik“ başlığı ile İstanbul Başakşehir İzci Kampı’nda 19-21 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

AID, Bosna Hersek’te faaliyete başladı

8 Nisan 2016 Cuma günü AID Bosna Hersek’in açılışını milletvekilleri ile Türk ve Bosnalı kurum yetkililerinin katılımıyla yapıldı.

Srebrenitsa Katliamı’nın 21. yıl dönümünde Bosna’daydık

Türkiye’nin dört bir yanından gönüllü öğrencilerimiz bu yıl beşincisini düzenlediğimiz program kapsamında Srebrenitsa Katliamı’nın 21.yıldönümünde yaşananları unutmadığımızı göstermek için oradaydı.

Kırgızistan Sağlık Bakanı’nın misafiri olduk

AID Genel Başkanı Dr. Mevlit Yurtseven ve Proje Koordinatörü İhsan Özyürek, Kırgızistan’a yaptıkları ziyarette Kırgızistan Sağlık Bakanı Talantbek Batıraliyev tarafından kabul edildiler.

AID ve Muntada Aid Suriyeli çocuklara birlikte destek olacak

Suriyeli çocuklara ve annelerine yönelik psikososyal destek sağlamak amaçlı başlattığımız Zeytin Dalı Projesi’nin kapsamını genişletmek için İngiltere’den Muntada Aid kuruluşu ile ortaklık anlaşması imzaladık.