AID, Bosna Hersek’te faaliyete başladı

8 Nisan 2016 Cuma günü AID Bosna Hersek’in açılışını milletvekilleri ile Türk ve Bosnalı kurum yetkililerinin katılımıyla yapıldı.

İstanbul merkezli Uluslararası Doktorlar Birliği (AID), başkent Saraybosna’da düzenlenen törenle Bosna Hersek’te resmen faaliyete başladı.

Açılış törenine AID Bosna Hersek Başkanı Dr. Emina Selimovic, Türkiye’den gelen milletvekilleri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

“AID, Saraybosna’da Ocak ayında kuruldu ve 8 Nisan 2016’da resmen faaliyete başladı. AID Bosna Hersek Başkanı Dr.Emina Selimovic, konuşmasında ‘Kuruluş aşamasında Türkiye’den büyük destek’ alındığını söyledi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet İlker Çitil de projeye destek amacıyla törene katıldıklarını söyledi.

Törene ayrıca AK Parti milletvekilleri Ravza Kavakçı Kan, Mustafa Şükrü Nazlı, Hasan Karal, Alim Tunç ile AID temsilcileri, Sağlık Bakanlığı müsteşarı Hüseyin Çelik, Sağlık Bakanlığı Dış İlişkiler sorumluları ile TİKA, Yunus Emre Enstitüsü, Saraybosna Üniversitesi, STK temsilcileri katıldı.

Dernek başkanı Dr. Emina Selimovic, AID Başkanı Dr. Mevlit Yurtseven, Kahramanmaraş milletvekili Dr. İlker Çitil, İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan,  Hüseyin Çelik’in konuşmalarının ardından, kurdele kesimi ile açılış gerçekleşti,çeşitli ikramlar ile program sona erdi.