Yapacağınız her bağış,
yeni bir umut demek.

Yapacağınız her bağış, yeni bir umut demek.

Güzellikleri görme zamanı...

Güzellikleri görme zamanı...

Ekonomik gücü, kapasitesinin düşük olduğu bölgelerde, binlerce katarakt hastası sizlerin desteğini bekliyor.
Dünyada teknik ve maddi imkansızlıklardan dolayı milyonlarca kişi, ameliyat olamadığı için görme yeteneğini kaybediyor ve yaşamını başkalarına bağımlı şekilde sürdürüyor.
Dünyanın dört bir yanında ışığı bekleyen milyonlarca Katarakt hastası var. Online bağış bölümüne tıklayıp 1 hastanın ameliyat masrafı olan 1.250 TL bağışta bulunarak hayatlarına ışık olabilirsiniz.

Ortez-Protez Projesi Nedir?

Ortez-Protez Projesi Nedir?

Yüksek Teknolojili Ortez-Protez Merkezlerimiz Silahlarla tahrip edilip engelli hale getirilen insanları, modern cihazlar kullanarak yeniden hayata bağlamaya çalışıyoruz. Umudu büyütüyoruz. Savaşın yıkıp geçtiği mağdurların, uzuv kaybı yaşamış insanların hayata tutunmaları için var gücümüzle çalışıyoruz.
Suriye’deki bombalı saldırılarda uzuv kaybı yaşayan savaş mağdurlarının ihtiyaçlarını karşılamak için Türkiye’nin Yüksek Teknolojili Ortez-Protez Yapım ve Uygulama Merkezimizde insanlara umut oluyoruz.

Emergency Medical Teams (EMT)

Emergency Medical Teams (EMT)

Acil Medikal Ekipleri (EMT’ler) küresel sağlık iş gücünün önemli bir parçasıdır ve özel bir role sahiptir. 

Bu ekip ise nitelik, eğitim, ekipman/malzeme sahibi olmalıdır böylece ulusal sistem üzerine yük oluşturmaktansa başarılı bir şekilde müdahalede bulunabilir. EMT’ler minimum kabul edilebilir standardı karşılama ehliyetinin yanı sıra öz yeterliliğe, ortama uygun bir hizmet niteliğine sahip olabilmek için gayret etmelidir.

Önlenebilir körlükte refraksiyon kusurları ikinci sırada yer almaktadır.

Önlenebilir körlükte refraksiyon kusurları ikinci sırada yer almaktadır.

Özellikle çocuk çağında yapılan müdahaleler, olası bir körlüğün önüne geçmeye yardımcı olur.
Çocukların daha iyi görmesini sağlamak için başlattığımız Çocuk Gözlüğü Projemiz ile ileride körlüğe neden olabilecek kusurlara erken önlem almayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda gözlük ihtiyacı olan çocuk hastalarımızı belirliyor ve kendilerini muayene ettikten sonra gözlüklerine kavuşturuyoruz.

Mülteci ve Ev Sahibi Topluluklar için Sosyal Uyum ve Koruma Faaliyetlerinin Geliştirilmesi Projesi

Mülteci ve Ev Sahibi Topluluklar için Sosyal Uyum ve Koruma Faaliyetlerinin Geliştirilmesi Projesi

BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ
“Mülteciler ve Ev Sahibi Toplum için Toplum Temelli Sosyal Hizmetlerin Geliştirilmesi (CLIP 2)” Projesi Federal Alman Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) ve Avrupa Birliği’nin İnsani Yardım Kurumu (ECHO) ortak fonuyla finanse edilmekte ve Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH tarafından yürütülmektedir.

Toplamda 134 aileye nakdi sosyal destek sağlandı.

Toplamda 134 aileye nakdi sosyal destek sağlandı.

İHH İnsani Yardım Vakfı ve AID ortaklığında uygulanmaya başlanan proje kapsamında pediatrik onkoloji ve hematoloji servislerinde tedavi görmekte olan çocukların ailelerine sosyal destek sağlanmaktadır.
Projenin amacı aileler üzerindeki maddi ve manevi yükü azaltarak tedavi sürecine katkı sağlamaktır. Proje kapsamında şu an için 7 hastane ile işbirliği içerisinde aileler ile iletişime geçilerek destek sunulmaktadır. Buna ek olarak hastanelerin servislerindeki mevcut ihtiyaçları konusunda da zaman zaman destekler sağlanabilmektedir.