Kbü’de 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Tıp Fakültesi tarafından 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Fen Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kültür, KBÜ Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Erkan Doğan, Uluslararası Doktorlar Birliği Derneği Başkanı Uz. Dr. Mevlit Yurtseven ve Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.Programda konuşan Rektör Prof. Dr. Refik Polat tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayarak, Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ilk defa kutlama programının gerçekleştirildiği söyleyerek, “Tıp Fakültesi öğrencilerimiz daha önce Zonguldak’ta eğitim almaktaydılar, yeni akademik yılda Karabük’e getirdik. Bu anlamda, bu yıl ki Tıp Bayramı bizim için ayrı bir önem arz ediyor” dedi.

Rektör Prof. Dr. Polat ayrıca, konuşmasında tıp mesleğinin toplumdaki yeri ve önemine de vurgu yaparak öğrencilere bazı mesleki tavsiyelerde bulundu.

“Yapabileceğiniz en önemli şey çalışmak”

Programın davetli konuşmacısı Uluslararası Doktorlar Birliği Derneği Başkanı ve Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mevlit Yurtseven konuşmasında tıp tarihinde günümüze kadar yaşanan gelişmelere değindi.Tıp tarihinin en önemli buluşlarının 19. yüzyılda yapıldığını aktaran Uz. Dr. Yurtseven, Türkiye’nin sağlık sisteminin çok önemli iyileştirmelerden geçtiğini ifade ederek her kademesini çok iyi gözlemlediğini belirtti.Yurtseven, bir doktorun ülkeye ve tüm dünyaya faydalı olabilmesi için sorumluluklarının farkına varması ve çok çalışması gerektiğini de ifade ederek “Yapabileceğiniz en önemli şey çalışmak. Çünkü mesleğiniz açısından söylediğiniz her söz çok büyük bir yankı bulacaktır.” dedi.

Program, 14 Mart Tıp Bayramı dolaysıyla düzenlenen dijital fotoğraf yarışması ve masa tenisi turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

15 Mart 2017 / Millliyet