Acil Yardım

Acil Yardım

Acil yardım çalışmalarımızın en büyük amacı; yaşam mücadelesi veren mağdur insanlara ulaşmak.

Savaş, iç çatışma deprem, sel, yangın, kuraklık, salgınlar, vb. afet ve kriz durumlarında, öncelikli olarak gönüllü sağlık ekiplerimizi gönderiyor, ilaç-ekipman desteği sağlayarak sağlık hizmeti sunuyoruz. Sahada tespit edilen ihtiyaçlar doğrultusunda geçici, orta vadeli ya da kalıcı klinikler kuruyor, mobil sağlık hizmetleri veriyoruz. Kriz durumundan etkilenen sağlık altyapısı, insan psikolojisi ve temel ihtiyaçların yeniden sağlanması için orta-uzun vadeli projeler geliştiriyor ve uyguluyoruz.
İnsani yardım alanında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin önemli bir bölümü acil yardım çalışmalarından oluşuyor.
Dünyanın herhangi bir yerinde meydana gelen olağanüstü durumlara karşı gerçekleştirdiğimiz acil yardım faaliyetlerimiz:
• Temel ihtiyaç malzemelerinin dağıtımı
• 1. basamak sağlık hizmetleri
• Mobil klinik, sağlık çadırları
• İlaç-tıbbi malzeme temini, ameliyat ve benzeri sağlık yardımları

AID ekiplerimiz Yemen’de saha çalışması yaptı

AID Uluslararası Doktorlar Derneği; Yemen’de, sağlık yardımı çalışmalarının tespiti ve saha çalışmaları hakkında bilgi taraması yaptı.

Suriye'de Yeniden Göç Dalgası

Suriyeli mazlumlar, kendi ülkeleri içerisindeki nispeten daha güvenli bölgelere göç ederek hayata tutunmaya çalışıyorlar.

Nepal Depremi mağdurlarına yardım elimizi uzattık

25 Nisan 2015’te Nepal’de 7.8 büyüklüüğünde bir deprem meydana geldi. Yaklaşık 8000 kişinin hayatını kaybettiği ve 19000 kişinin yaralandığı bölgeye bir acil yardım ekibi gönderdik.

Arakan’a Acil Yardım Kampanyası

Yüzyıllardır Myanmar’ın Arakan (Rakhine) eyaletinde zulüm ve şiddet altında yaşayan Rohingya Müslümanları farklı tarihlerde defalarca katliama uğradı. Müslüman kadınlara tecavüz edildi binlerce Arakanlı katledildi. Bu tür olaylar daha sonra defalarca tekrarlandı.

Uluslararası Doktorlar Derneği Somali’de

Uluslararası Doktorlar Derneği (AID), kuraklığa bağlı ölümcül vakaların yaşandığı Somali’ye gitti. AID ekibi, başkent Mogadişu’da birçok hastaneye ziyarette bulunarak durum tespitinde bulundu.

AID acil yardım ekipleri Halep’te sıfır noktasında

17.12.2016 tarihi itibariyle Halep’ten insanların tahliyesi başladığı saatlerde Cilvegözü Sınır Kapısında hazır bulunan ekibimiz gelen kişilere sağlık yardımı ulaştırabilmek için İHH İnsani Yardım Vakfı…

AID, Nepal’de Depremin Yaralarını Sarıyor

25 Nisan 2015’te 7.8 şiddetindeki depremle sarsılan Nepal’e aynı gün bir acil medikal ekip gönderen AID, ülkede sağlık hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor.