Tel Abyad ve Rasulayn’da 3 günde 36 protez teslimi gerçekleştirdik

AID Uluslararası Doktorlar Derneği olarak, Kuveyt Zekat House ve İHH İnsani Yardım Vakfı’nın desteği ile savaş nedeniyle engelli hale getirilen insanlara ortez-protez desteği vermeye devam ediyoruz. İdlib, Afrin, Cerablus, Azez gibi bölgelerin ardından Telabyad ve Resulayn’da da ortez-protez desteği gerçekleştirdik.

Suriye’deki iç savaş nedeniyle her türlü imkândan mahrum bırakılan halktan protez ihtiyacı olanlar arasında, savaşın yanı sıra kaza ve başka nedenlerle engelli hale gelen kişiler de bulunuyor.

Reyhanlı’da bulunan ortez-protez merkezimizdeki ekip arkadaşlarımız, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde Tel Abyad ve Resulayn Hastaneleri’nde muayene edilerek fizik tedavi ve rehabilitasyon programına alınan hastaların ortez-protez ihtiyaçlarını karşılamak için bölgede 3 gün boyunca süren çalışma ile toplamda 36 kişiye protez teslimi gerçekleştirdi.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon programına alınarak ortez-protez kullanmasına karar verilen hastalara, Tel Abyad’da ve Resulayn’da önümüzdeki süreçte de protez desteği verilmeye devam edecek.

Yıllar sonra kimseye ihtiyaç duymadan yürüme imkânına yeniden kavuşan insanlara umudu olmak için çalışmaya devam edeceğiz.