14 Mart Tıp Bayramı’nı Karabük Üniversitesi’nde kutladık

14 Mart Tıp Bayramı programı kapsamında, Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin davetine katıldık. 4 yıl önce kurulmuş olan Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi kendi binasında eğitim öğretime bu yıl başladığından dolayı ilk defa 14 Mart Tıp Bayramı fakültede kutlandı.

Program öğrenci temsilcisinin, Tıp Bayramı’nın tarihini anlatmasıyla başladı. Sonrasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim KÜRTÜL ev sahibi olarak açılış konuşmasını yaptı. Daha sonra söz alan Rektör Prof. Dr. Refik POLAT ise; tıp mesleğinin toplumdaki yerine değinerek, öğrencilere gelecek ile ilgili mesleki tavsiyelerde bulundu.

Programa derneğimizin tanıtım filminin gösterimi ile devam edildi. En son söz alan Başkanımız Dr. Mevlit YURTSEVEN; tıp tarihinden günümüze kadar yaşanan gelişmelerden bahsederek, hekimliğin hikmetine değindi. Dünyada ve özellikle coğrafyamızda yaşanan savaşlar ve felaketler dolayısı ile yaşanan sağlık krizlerini anlatarak, öğrencilerin şu anda ve meslek hayatına başladıktan sonra yapabileceklerinden bahsetti. Sözlerini derneğimizin mevcut projelerini anlatarak tamamlayan başkanımız, tekrardan tüm doktorların ve öğrencilerin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.