1. İllüstrasyon Yarışması

Yarışmanın Adı:

AID Uluslararası Doktorlar Derneği 1. İllüstrasyon Yarışması

Yarışmanın Konusu:

Pandemi ve Sağlık Çalışanları

Katılım Koşulları:

 1. Bu yarışma AID Uluslararası Doktorlar Derneği tarafından 20.08.2021 – 20.10.2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yarışmaya son katılım 20.10.2021 saat 00.00’dır.
 2. Yarışmacılar yarışmaya 1’den fazla illüstrasyon ile katılabilir.
 3. Her bir yarışmacı tek bir eseriyle ödüle hak kazanabilecektir.
 4. Yarışma, seçici kurul üyeleri, AID Uluslararası Doktorlar Derneği çalışanları ve 1. derece akrabaları dışında amatör-profesyonel yerli ve yabancı tüm tasarımcılara açıktır. 
 5. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 6. İllüstrasyonlar dijital veya fiziksel ortamda üretilebilir.
 7. Yarışmacılar ödüllerinin nakit karşılığını talep edemez ve haklarını devredemez.
 8. Yarışmacılar katılım için dijital veya fiziksel ortamda ürettikleri eserlerini www.aidoctors.org/yarisma adresinde bulunan forma yüklemesi gerekmektedir.
 9. Yarışmacı katıldığı eser veya eserlerin “Pandemi ve Sağlık Çalışanları” konusu ile olan ilgisini, en az 20, en fazla 200 kelimeden oluşan bir metin ile birlikte sunmalıdır.
 10. Yarışmaya teslim edilen her eserin özgün, daha önce başka bir yerde üretilmemiş, ticarileşmemiş, yayınlanmamış ve başka bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir. Aksi bir durumunun tespiti halinde eser ve yarışmacı yarışmadan diskalifiye edilir; ödül kazandıysa Yarışma Komitesi tarafından ödülü geri alınır. Ayrıca; yarışmaya gönderilen eserin özgün bir eser olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin eser üzerinde hak iddia etmeleri durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir.
 11. Ödül alan eserler; AID Uluslararası Doktorlar Derneği tarafından istenilen her yerde kullanılabilir. Eserlerin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunundan doğan yayma, çoğaltma, temsil, işlemi dijital iletişim de dahil, işaret, ve görüntülü araçlarla umuma iletme hakkı sınırsız olarak AID Uluslararası Doktorlar Derneği’ne ait olup, yarışmacılar bundan telif hakkı talep etmeyeceklerdir. Yarışmada dereceye girmiş ürünün telif hakkını AID Uluslararası Doktorlar Derneği’ne devretmiş sayılacaktır. Eseri her türlü işleme hakkı AID Uluslararası Doktorlar Derneği’ne ait olacaktır. Ödül alan eserin ticari hakları da AID Uluslararası Doktorlar Derneği’ne ait olup, bu eserleri AID Uluslararası Doktorlar Derneği kendi adına markalaştırabilecektir. Bu kapsamda yarışmacılar 556 sayılı markaların korunması hakkındaki kanun hükmündeki kararname ve 554 sayılı Endüstriyel Tasarımların Korunması hakkında Kanun Hükmünde Kararname, FSEK ve ilgili mevzuattan doğan tüm hakları AID Uluslararası Doktorlar Derneği’ne devredilmiş sayılacaktır. Katılımcı, ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir. Yarışmaya gönderilen eserlerin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunundan doğan tüm sorumlulukları katılımcıya aittir.
 12. Yarışmaya teslim edilen eser(ler)den 1. 2. Ve 3. ödülü alanlar geri çekilemez. Mansiyon ödülü alanlar ödüllerini iade ederek geri çekilebilir ve eserlerini geri alabilirler.
 13. Yarışmaya katılan tüm kullanıcılar, eserlerinin yarışma sonunda düzenlenebilecek fiziksel veya çevrimiçi sergide yer alabileceğini kabul ederler.
 14. Kazananlar, 01/11/2021 tarihinde AID Uluslararası Doktorlar Derneği’nin web sitesinde ve resmi sosyal medya hesaplarında açıklanacaktır. Hediye gönderimleri 08/11/2021 tarihinde gerçekleştirilmeye başlanacaktır. 
 15. Kazananlar arasından ödül hakkının istenilmemesi veya kazananlarla irtibata geçilememesi ve hediyelerin iletilememesi halinde seçici kurul tüm başvuruları tekrar değerlendirip yedek talihlileri belirleyecektir.
 16. Kullanıcılar ile iletişim kurulması için kazandığı açıklanan kullanıcıların ad-soyad, telefon ve adres bilgilerini en geç 07/11/2021 saat 23:59’a kadar mail yoluyla yarisma@aidoctors.org adresine iletmeleri gerekmektedir. Ödül sahipleriyle iletişim kurulamaması durumunda sorumluluk kabul edilmeyecek ve yedek talihliler arasından başka bir kazanan belirlenebilecektir.
 17. Katılımcıların bildirdiği irtibat bilgilerinin doğru olmaması nedeniyle talihlilere ulaşılamaması durumundan AID Uluslararası Doktorlar Derneği sorumlu değildir. 
 18. Bilgilerini eksik ya da yanlış ilettiği tespit edilen kullanıcılar, ödül haklarını kaybederler. Kullanıcılar başkası adına ödül kazanamazlar ve profil bilgilerinin kendilerine ait olduğunu ve doğru bilgi içerdiğini kabul, beyan ve taahhüt ederler. 
 19. AID Uluslararası Doktorlar Derneği önceden haber vermeksizin yarışmayı durdurma, değiştirme ve yarışmada hediye verilecek ödülü düzenleme/değiştirme hakkını saklı tutar. 
 20. Yarışmaya katılan herkes, katılım koşullarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır.

Ödüller:

Pandemi ve Sağlık Çalışanları Konulu İllüstrasyon Yarışması’nda, seçici kurul değerlendirmesi sonucunda, ödüle layık illüstrasyon bulamadığı takdirde ödül kademelerinden herhangi birini boş bırakabilir. 

Birinci Ödülü: (6500₺ değerindeki) Apple iPad Air 2020 4. Nesil 10.9 Inç Wi-fi 64GB

İkinci Ödülü: (2.299₺ değerindeki) Wacom Intuos Medium & Bluetooth Black Grafik Tablet

Üçüncü Ödülü: (1.119₺ değerindeki) Apple Pencil (2. nesil)

Mansiyon 1, 2, 3, 4, 5: Google Play (100₺), AppStore ve iTunes (100₺), Amazon (100₺), Storytel (90₺)’de kullanılabilecek Dijital Hediye Kartları

Seçici Kurul:

Uzm. Dr. Mevlit Yurtseven (AID Uluslararası Doktorlar Derneği Başkanı)

Mustafa Ekici (TRT Kurdi Kanal Koordinatörü)

Necmettin Asma (Ressam-İllüstratör)

Dr. Mustafa Yılmaz (AID Uluslararası Doktorlar Derneği Genel Sekreteri)

Ahmet Doğan (AID Uluslararası Doktorlar Derneği Medya Koordinatörü)

Yarışma Takvimi:

Yarışmanın İlanı: 20 Ağustos 2021

Son Katılım Tarihi: 20 Ekim 2021

Seçici Kurul Değerlendirme Tarihi: 21-31 Ekim 2021

Sonuçların İlanı: 1 Kasım 2021

Hediye Gönderim Tarihi: 08 Kasım 2021