AID yaz 3960'a gönder. 5 TL Bağışla

Savaş mağdurları için Ortez Protez merkezimizi açtık

Suriyeli savaş mağdurlarının ihtiyaçlarını karşılamak için Türkiye’nin ilk Yüksek Teknoloji Ortez Protez Yapım ve Uygulama Merkezleri, AID Uluslararası Doktorlar Derneği ve İHH'nın çalışmasıyla İstanbul, Şanlıurfa ve Hatay-Reyhanlı’da hayata geçiyoruz. 

 

 

3 boyutlu tarayıcılar kullanılarak alçı ölçümüne gerek kalmayan teknolojide düşük maliyetle üretilen ortez ve protezler ihtiyaç sahibine 4-6 saat arasında teslim edilebilecek.

İstanbul'da bir otelde düzenlenen törende konuşan AID Başkanımız Dr. Mevlüt Yurtseven,"Bugün burada yapılmak istenen şey; sadece fiziksel bir şey değil, aynı zamanda umutların da onarılması. Bu projeyi 50 yıllık bir projenin başlangıcı olarak görüyoruz. Katılan herkese teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

MERKEZ HAKKINDA

 

Suriyeli savaş mağdurlarının ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan ve ihtiyaçları temin etmek üzere planlanan merkezlerde 2 yılda bin ihtiyaç sahibi için ortez protez üretilmesi ve uygulanması hedefleniyor.

Yaralanma sonucu sakat kalan Suriyeli savaş mağdurlarını öncelemekle beraber savaş dışı sebeplerle de sakat kalmış, ortez protez temini imkanı olmayan ihtiyaç sahipleri de bu merkezler sayesinde ücretsiz ortez protez imkanına kavuşacak. Merkezde üç boyutlu tarayıcı cihazlar kullanılarak alçı ölçüye lüzum kalmadan, 4-6 saat içinde ortez-protez işlemleri yapılabilecek.


Sosyal Medyada Paylaş;
Google