Gönüllülük

Biraz gönüllülük herkese iyi gelir...

Gönüllülük nedir?
 
Gönüllülük bir yardım kuruluşunun olmazsa olmazı, hatta en önemli gücüdür. Ekibimizin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğümüz gönüllülerin katkıları, AID Uluslararası Doktorlar Derneği için büyük öneme sahiptir. 
 
AID için gönüllülük herhangi bir karşılık beklemeden zamanını, bilgisini, becerisini, yani imkanı ölçüsünde maddi ve manevi imkanlarını sağlık çalışmaları için seferber etmektir. 
 
Gönüllüler belirli ahlaki ve sosyal ilkeler çerçevesinde hizmet vermekle yükümlüdür. 
 
 
Gönüllülerimiz neler yapar, nasıl destek olabilirler?
 
- Sağlık alanında yapılan faaliyetlere katılabilirler. Eksikliğini, gerekliliğini gördükleri sağlık hizmetlerini organize edip, çalışma ve faaliyetler başlatabilirler.
 
- Yabancı dil bilen gönüllülerimiz; yurt içi ve yurtdışında yürütmekte olduğumuz faaliyetlerde tercüme ve iletişime yardımcı olabilirler.
 
- Sosyal medya ve basın alanında aktif olan gönüllülerimiz; yapılan faaliyetlerin tanıtım ve duyurulmasında; bu yolla hem faaliyetlere destek verecek yeni gönüllülere ulaşmada hem de maddi kaynağımızın önemli bir kısmını oluşturan  bağışların sağlanmasında rol alabilirler.
 
- Proje ve faaliyetler için gerekli maddi kaynağın sağlanmasında gönüllü bağış ve destekler çok önemlidir. Buna yönelik kermes, kampanyalar gibi kaynak arttırma faaliyetleri düzenleyebilir, destek olabilirler.
 
- Bütün bu faaliyet ve destek alanlarının görünmeyen perde arkasında iyi bir organizasyon ve lojistik bölümü vardır. Bu alanda ofis, büro ve lojistik işlerinde becerisi olanların beklendiği bölümdür.
 
Neden önemli?
 
AID Uluslararası Doktorlar Derneği çalışmalarını büyük oranda bağışçıların destekleri ile gerçekleştirmektedir. Her geçen yıl, gönüllüleri ve destekçilerinden aldığı güçle, daha fazla kişiye yardım ulaştırır. Sizler de daha fazla kişiye ulaşabilmemiz için bizlere yardımcı olabilirsiniz. 
 

Gönüllü Başvuru Formu


İngilizce
Arapça

ACİL TIBBİ YARDIM (Afet ve acil durumlarda yurtiçi/yurtdışı çalışmalarda yer almak )
KAYNAK OLUŞTURMA/BAĞIŞ (Yardım kampanyaları, proje fon başvuruları vs yapmak)
SAĞLIK EĞİTİMİ (Sağlık personelleri ve öğrencilere verilecek eğitimlerde yer almak)
MÜLTECİ ÇALIŞMALARI (Mülteci çalışmalarımızda saha desteğinde bulunmak)
YABANCI DİL (Yurtdışı projeleri ve tercüme konularında destekte bulunmak)
PSİKOSOSYAL DESTEK (Gülen Yüzler ve Zeytin Dalı projelerinde görev almak)
AKADEMİK ÇALIŞMA/YAYIN (Araştırma, makale ve dergi çalışmalarında bulunmak )
TANITIM/MEDYA (Faaliyetlerimizin ilgili mecralarda tanıtılmasına yardımcı olmak)
Paylaş: