Acil Yardım

Acil yardım çalışmalarının en büyük amacı; yaşam mücadelesi veren mağdur insanlara ulaşmak...
 
Savaş, iç çatışma deprem, sel, yangın, kuraklık, salgınlar, vb. afet ve kriz durumlarında, öncelikli olarak gönüllü sağlık ekiplerimizi gönderiyor, ilaç-ekipman desteği sağlayarak sağlık hizmeti sunuyoruz. Sahada tespit edilen ihtiyaçlar doğrultusunda geçici, orta vadeli ya da kalıcı klinikler kuruyor, mobil sağlık hizmetleri veriyoruz. Kriz durumundan etkilenen sağlık altyapısı, insan psikolojisi ve temel ihtiyaçların yeniden sağlanması için orta-uzun vadeli projeler geliştiriyor ve uyguluyoruz.
İnsani yardım alanında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin önemli bir bölümü acil yardım çalışmalarından oluşuyor. 
 
Dünyanın herhangi bir yerinde meydana gelen olağanüstü durumlara karşı gerçekleştirdiğimiz acil yardım faaliyetlerimiz:
• Temel ihtiyaç malzemelerinin dağıtımı
• 1. basamak sağlık hizmetleri
• Mobil klinik, sağlık çadırları 
• İlaç-tıbbi malzeme temini, ameliyat ve benzeri sağlık yardımları

ARAKAN'A ACİL YARDIM KAMPANYASI

  • 15 Ocak 2018

Yüzyıllardır Myanmar'ın Arakan (Rakhine) eyaletinde zulüm ve şiddet altında yaşayan Rohingya Müslümanları farklı tarihlerde defalarca katliama uğradı. Müslüman kadınlara tecavüz edildi binlerce Arakanlı katledildi. Bu tür olaylar daha sonra defalarca tekrarlandı. Myanmar ordusunun saldırıları sonucunda 2012’de yine binlerce Müslüman katledildi.

Detay

Uluslararası Doktorlar Derneği Somali’de

  • 15 Ocak 2018

Uluslararası Doktorlar Derneği (AID), kuraklığa bağlı ölümcül vakaların yaşandığı Somali’ye gitti. AID ekibi, başkent Mogadişu’da birçok hastaneye ziyarette bulunarak durum tespitinde bulundu.

Detay

AID Acil Yardım Ekipleri, Halep'te sıfır noktasında

  • 15 Ocak 2018

17.12.2016 tarihi itibariyle Halep’ten insanların tahliyesi başladığı saatlerde Cilvegözü Sınır Kapısında hazır bulunan ekibimiz gelen kişilere sağlık yardımı ulaştırabilmek için İHH İnsani Yardım Vakfı ile birlikte çalışmalarına başladı.

Detay