AID yaz 3960'a gönder. 5 TL Bağışla

Bosna Hersek’te Afet ve Acil Durum Semineri verdik

 

TİKA, UDM, Türk Kızılayı ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle düzenlediğimiz Acil Tıp Kapasite Artırma Programı (ATKAP) kapsamında Bosna Hersek’te görev yapan doktor ve tıp fakültesi öğrencileri ile diğer sağlık personeline eğitim programı düzenledik. 

Türkiye’den giden 8 eğitimcimiz acil yardım alanındaki güncel gelişmeleri Bosna Hersekli meslektaşlarıyla paylaştı.

Sağlık personelinin acil durumlarda veya olağanüstü koşullarda ne yapması gerektiği, özellikle de hastane dışında müdahale gerektiren durumlarda görev yapmaya hazırlıklı olmasını sağlayacak özel eğitimlerden geçirdik. Aynı zamanda bu eğitimler, onların takım halinde çalışma tecrübesi edinmesi açısından da önem arz ediyor. Bosna Hersek’te yürüttüğümüz bu eğitimlerin ilk aşamasını tamamlayıp ikinci aşama eğitimlere geçtik.

2014 yılında başlattığımız eğitim programlarına 2017 yılından itibaren artan bir tempoda devam ederek İlk Yardım Eğitimi, İlk Yardım Eğitici Eğitimi ve bir üst eğitim olan Temel Eğitim Modülü (TEM) Eğitimi ile kayda değer bir aşamaya geldik.

Eğitimler sonunda yaptığımız sınavlar neticesinde bu zamana kadar yaklaşık 250 sağlık personeline sertifika verdik. Ağustos ayı sonunda ise verilen sertifikaların 300 adede ulaşmasını öngörüyoruz.


Sosyal Medyada Paylaş;
Google