AID yaz 3960'a gönder. 5 TL Bağışla

YÜKSEK TEKNOLOJİLİ PROTEZ ORTEZ YAPIM ve UYGULAMA PROJESİ


 

3D Yazıcı Ne İşe Yarıyor?

 

3D (üç boyutlu) tarayıcılar kullanılarak hastadan ölçü alması ile (alçı ölçüye gerek kalmadan)

öncü bir projedir.

 

Protez üretimine özel üretilmiş yazılım ve 3D yazıcı kullanılması ile üretim maliyetleri düşürülmüştür.

 

3D yazıcıyla soket üretiminin gerçekleştirilmesi ile hastaların İstanbul merkezde ortalama 4-6 saat içinde protezlerine kavuşabilmeleri mümkündür.

 

Merkezden uzak (kamplar, savaş bölgeleri gibi) yerlerde sadece bir tekniker 3D tarayıcılar

marifetiyle, alçı ve ölçü ekipmanları taşımadan; alçı kalıplarının transferine dair sorun yaşamadan ölçü alınabiliyor, transferi sağlanabiliyor.

 

EinScan-Pro 3D tarayıcı kullanımı sayesinde her bir teknikerin günde en az 10 hastadan ölçü

alabilme imkânı sunuyor.

 

Protez Ortez Projesi Nedir?

 

Suriye’deki bombalı saldırılarda sakat kalan savaş mağdurlarının ihtiyaçlarını karşılamak için Türkiye’nin ilk Yüksek Teknolojili Protez - Ortez yapım ve uygulama merkezimizle insanlara umut oluyoruz.

 

Yüksek teknolojili Protez - Ortez Yapım ve Uygulama Merkezleri Kuveyt Zekat House kuruluşunun desteği, İHH ve AID kuruluşlarının uygulamacı katılımıyla İstanbul, Şanlıurfa ve Hatay-Reyhanlı’da hizmet veriyoruz.

 

Yüksek Teknoloji ile protez - ortez temin etmek üzere planlanan merkezimizde 2 yılda 400 ihtiyaç sahibi için protez ortez üretmeyi ve uygulamayı hedefliyoruz.

 

Yaralanma sonucu sakat kalan Suriyeli savaş mağdurlarını öncelemekle beraber, savaş dışı sebeple sakat kalmış, protez ortez temini imkanı olmayan ihtiyaç sahipleri projenin hedef kitlesini oluşturuyor.