AID yaz 3960'a gönder. 5 TL Bağışla

Suriyeli miniklere kol kanat gerdik

 

AID, ülkelerindeki iç savaşta yaşam alanlarını kaybeden 4-6 yaş arasındaki Suriyeli çocuklar için İstanbul Esenler’de bulunan anaokulunda sağlık taraması yaptı.

Suriye’de olayların başladığı ilk günden itibaren savaş mağdurlarını yalnız bırakmayan AID, afet bölgelerinde ve barınma merkezlerinde sığınmacılara tıbbi yardım ve psikolojik destek veriyor.

AID İstanbul İl Temsilcisi Dr. İbrahim Hakkı Aydın, kentteki Suriyeli çocukların sorunlarıyla yakından ilgileniyor. Mültecilere yönelik çalışmaları ve tıbbi yardımı Gönüllü Doktorlar, Tıp Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi Öğrencileri ile birlikte sağlıyor.

Suriyeli Türkmen Derneği’nin özel işletmesindeki anaokulunda yaşları 4-6 arasında olan bu öğrencilere sağlık taraması yapıldı ve gelişme durumları değerlendirildi.

Faaliyete Suriyeli doktor ve Tıp Fakültesi öğrencileri de eşlik etti. Arapça bilen gönüllülerimiz hijyen eğitimi verdi. Öğrenciler ile atölye çalışmalarında el yıkama ve diş fırçalamayı anlatan boyama etkinliği yapıldı. Faaliyet sonunda öğrencilerimize kurabiye, kek ve meyve suyu ikramı yapıldı. Mülteci çocuklara ve ailelerine diş bakım seti, vitamin şurubu ve balon verildi. Faaliyetin yapıldığı kuruma bir aylık ihtiyaçlarına göre tuvalet kağıdı, rulo peçete ve sıvı el sabunundan oluşan hijyen paketleri verildi.

 

 

 

 

 


Sosyal Medyada Paylaş;
Google