AID yaz 3960'a gönder. 5 TL Bağışla

AID Bosna, Madde bağımlılığına 'Dur' diyor

 

Saraybosna'da madde bağımlılığına yönelik çalışmalar yapan AID Bosna Hersek, dağıttığı kitapçıklarla gençleri uyuşturucuyla mücadele konusunda bilgilendirerek, sağlıklı ve mutlu bir hayat için el uzatıyor.

"Uyuşturucu İle Mücadele Günü" kapsamında AID Bosna Hersek ile Emmaus Derneği, İHH tarafından bastırılan 1000 adet madde bağımlılığına yönelik kitapçığın dağıtımını yaptı.

Saraybosna’da BBI AVM önünde, Ferhadiya Caddesi'nde ve Sarajevo City Center AVM önünde dağıtılan kitapçıklarla özellikle madde bağımlılığından kurtulmak isteyen gençlere yönelik bilgilendirmeler yer alıyor. Madde bağımlılarına bir yardım eli niteliğinde olan kitapçıklarda gençleri uyuşturucu maddenin zararlarından korumak amacıyla alınması gereken tedbirler, madde bağımlılarının bu alışkanlıktan kurtulmaları için yol-yöntemler ve bu kişilerin rehabilite edilerek topluma kazandırılmaları gibi konular anlatılıyor.

7'DEN 70'E HERKESE SAĞLIKLI VE MUTLU HAYAT

2016 yılının Ocak ayında Saraybosna'da kurulan, başkanlığını Dr. Emina Selimovic'in yaptığı ve çoğunluğunu genç doktorların oluşturduğu AID Bosna Hersek, insani yardım projeleriyle dikkat çekiyor.  "Hoşgeldin Bebeğim" projesi ile yardıma muhtaç annelere ve yeni doğmuş bebeklerine yardım eden AID Bosna Hersek, 7'den 70'e herkese sağlıklı ve mutlu bir hayat için el uzatıyor.

 


Sosyal Medyada Paylaş;
Google